Plugins - AddToAny Share Buttons - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (84 entries)

en: Attach to content
ro: Atașează la conținut

en: Background
ro: Fundal

en: Share Buttons
ro: Butoane de partajare

en: Icon Style
ro: Stil icon

en: Icon Size:
ro: Dimensiune icon

en: Height
ro: Înălțime

en: Width
ro: Lățime

note: Plugin Name of the plugin
en: AddToAny Share Buttons
ro: Butoane de partajare AddToAny

en: Below you can add special CSS code for AddToAny.
ro: Mai jos poți adăuga cod CSS special pentru AddToAny.

en: Additional CSS
ro: CSS suplimentar

en: Additional JavaScript
ro: JavaScript suplimentar

en: AddToAny Settings
ro: Setări AddToAny

en: Title:
ro: Titlu:

en: Add/Remove Services
ro: adaugă/elimină servicii

en: Search the <a href="https://wordpress.org/support/plugin/add-to-any">support forums</a>.
ro: Caută <a href="https://wordpress.org/support/plugin/add-to-any">forumuri pentru suport</a>.

en: See the <a href="https://wordpress.org/plugins/add-to-any/faq/">FAQs</a>.
ro: Vezi <a href="https://wordpress.org/plugins/add-to-any/faq/">Întrebări frecvente</a>.

en: Need support?
ro: Ai nevoie de suport?

en: <a href="https://www.addtoany.com/share#title=WordPress%20Share%20Plugin%20by%20AddToAny.com&amp;url=https%3A%2F%2Fwordpress.org%2Fplugins%2Fadd-to-any%2F">Share it</a> and follow <a href="https://www.addtoany.com/">AddToAny</a> on <a href="https://www.facebook.com/AddToAny" target="_blank">Facebook</a> &amp; <a href="https://twitter.com/AddToAny" target="_blank">Twitter</a>.
ro: <a href="https://www.addtoany.com/share#title=WordPress%20Share%20Plugin%20by%20AddToAny.com&amp;url=https%3A%2F%2Fwordpress.org%2Fplugins%2Fadd-to-any%2F">Partajează-l</a> și urmărește <a href="https://www.addtoany.com/">AddToAny</a> pe <a href="https://www.facebook.com/AddToAny" target="_blank">Facebook</a> și <a href="https://twitter.com/AddToAny" target="_blank">Twitter</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/add-to-any/reviews/#new-post" target="_blank">Give it a 5 star rating</a> on WordPress.org.
ro: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/add-to-any/reviews/#new-post" target="_blank">Dă-i o evaluare de 5 stele</a> pe WordPress.org.

en: Like this plugin?
ro: Îți place acest modul?

en: Reset
ro: Resetează

en: Are you sure you want to delete all AddToAny options?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi opțiunile AddToAny?

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Horizontal Buttons
ro: Butoane orizontale

en: Offset
ro: Distanțare

en: Position
ro: Poziție

en: Responsiveness
ro: Responsivitate

en: Right docked
ro: Ancorat dreapta

en: Left docked
ro: Ancorat stânga

en: Vertical Buttons
ro: Butoane verticale

en: AddToAny &quot;floating&quot; share buttons stay in a fixed position even when the user scrolls.
ro: Butoanele &quot;plutitoare&quot; de partajare AddToAny stau într-o poziție fixă chiar dacă utilizatorul derulează pagina.

en: Most sites should not use this option. By default, AddToAny loads asynchronously and most efficiently. Since many visitors will have AddToAny cached in their browser already, serving AddToAny locally from your site will be slower for those visitors. If local caching is enabled, be sure to set far future cache/expires headers for image files in your <code>uploads/addtoany</code> directory.
ro: Majoritatea site-urilor n-ar trebui să folosească această opțiune. Implicit, AddToAny se încarcă eficient în mod asincron. Deoarece mulți vizitatori vor avea deja AddToAny în cache-ul navigatorului lor, servirea locală a AddToAny de pe site-ul tău va fi mai lentă pentru acei vizitatori. Dacă cache-ul local este validat, asigură-te să setezi antete de expirare foarte târzii a fișierelor imaginilor preluate în cache din directorul <code>uploads/addtoany</code>.

en: Cache AddToAny locally with daily cache updates
ro: păstrează AddToAny local, in cache, cu actualizări zilnice ale cache-ului

en: Specify the URL of the directory containing your custom icons. For example, a URL of <code>//example.com/blog/uploads/addtoany/icons/custom/</code> containing <code>facebook.png</code> and <code>twitter.png</code>. Be sure that custom icon filenames match the icon filenames in <code>plugins/add-to-any/icons</code>. For AddToAny's Universal Button, select Image URL and specify the URL of your AddToAny universal share icon (<a href="#" onclick="document.getElementsByName('A2A_SHARE_SAVE_button_custom')[0].focus();return false">above</a>).
ro: Specifică URL-ul directorului conținând iconurile tale personalizate. De exemplu, un URL ca <code>//example.com/blog/uploads/addtoany/icons/custom/</code> conținând <code>facebook.png</code> și <code>twitter.png</code>. Asigură-te că fișierele iconurilor personalizate sunt la fel cu cele din <code>plugins/add-to-any/icons</code>. Pentru butonul de partajare universală al AddToAnyn, selectează URL-ul imaginii și specifică URL-ul iconului tău personalizat pentru partajare universală AddToAny (<a href="#" onclick="document.getElementsByName('A2A_SHARE_SAVE_button_custom')[0].focus();return false">de deasupra</a>).

en: Filename extension
ro: Extensie fișier

en: Use custom icons. URL:
ro: Folosește iconuri personalizate. URL:

en: Advanced Options
ro: Opțiuni avansate

en: Advanced users should explore AddToAny's <a href="https://www.addtoany.com/buttons/customize/wordpress" target="_blank">additional options</a>.
ro: Utilizatorii avansați ar trebui să exploreze <a href="https://www.addtoany.com/buttons/customize/wordpress" target="_blank">Opțiunile suplimentare</a> ale AddToAny.

en: Below you can add special JavaScript code for AddToAny.
ro: Mai jos poți adăuga cod JavaScript special pentru AddToAny.

en: Only show the universal share menu when the user <em>clicks</em> the universal share button
ro: Arată meniul universal de partajare doar când utilizatorul  <em>dă clic</em> pe butonul de partajare universală

en: Menu Options
ro: optiuni menu

en: See <a href="widgets.php" title="Theme Widgets">Widgets</a> and <a href="options-general.php?page=addtoany&action=floating" title="AddToAny Floating Share Buttons">Floating</a> for additional placement options. For advanced placement, see <a href="https://wordpress.org/plugins/add-to-any/faq/">the FAQs</a>.
ro: Vezi <a href="widgets.php" title="Piese temă">Piese</a> și <a href="options-general.php?page=addtoany&action=floating" title="Butoane plutitoare de partajare AddToAny">Plutitoare</a> pentru opțiuni de plasare suplimentare. Pentru plasare avansată, vezi <a href="https://wordpress.org/plugins/add-to-any/faq/">Întrebările frecvente</a>.

note: translators: 1: Position in content 2: Name of the custom post type
en: Display at the %1$s of %2$s
ro: Afișează în %1$s din %2$s

en: Display at the %s of pages
ro: Afișează în partea de %s a paginilor

en: Display at the %s of excerpts
ro: Afișare în partea de %s a rezumatelor

en: Display at the %s of posts in the feed
ro: Afișează în partea de %s a articolelor din flux

en: Display at the %s of posts on archive pages
ro: Afișat în partea de %s a articolelor pe paginile de arhive

en: Display at the %s of posts on the front page
ro: Afișează în partea de %s a articolelor de pe prima pagină

en: Display at the %s of posts
ro: Afișează în partea de %s a articolelor

en: Placement
ro: Plasare

en: Share this:
ro: Partajează asta:

en: Sharing Header
ro: Antet partajare

en: None
ro: Niciuna

en: This option will disable universal sharing. Are you sure you want to disable universal sharing?
ro: Această opțiune va invalida partajarea universală. Ești sigur că vrei să invalideși partajarea universală?

en: Text only
ro: Numai text

en: Image URL
ro: URL imagine

en: Universal Button
ro: Buton universal

en: Choose the services you want below. &nbsp;Click a chosen service again to remove. &nbsp;Reorder services by dragging and dropping as they appear above.
ro: Alege mai jos serviciile pe care le preferi. &nbsp;Clic a doua oara pe un serviciu selectat, pentru a-l elimina. &nbsp;Mută pozitia serviciilor alese cu drag-and-drop.

en: Icon Size
ro: Dimensiune icon

en: Floating
ro: Plutire

en: AddToAny Share Settings
ro: Setări de partajare AddToAny

en: top &amp; bottom
ro: sus și jos

en: top
ro: sus

en: bottom
ro: jos

en: Settings saved.
ro: Am salvat setările.

en: Show sharing buttons.
ro: Arată butoanele de partajare.

en: Settings
ro: Setări

en: More&#8230;
ro: Mai mult&#8230;

en: Email program
ro: Program de email

en: Send from any email address or email program
ro: Trimis de la orice adresă de email sau program de email

en: Add to your favorites
ro: adaugă la pagini favorite

en: Press Ctrl+D or \u2318+D to bookmark this page
ro: Apasă Ctrl+D sau \u2318+D pentru a pune un semn de carte paginii

en: Bookmark in your browser
ro: pune semn în browserul tău

en: Subscribe via email
ro: Abonare via email

en: Share via email
ro: Partajat via email

en: Powered by
ro: Propulsat de

en: Instantly find any service to add to
ro: găseşte instantaneu orice serviciu de adăugat la

en: Find service(s)
ro: găseşte serviciu/i

en: Show less
ro: Arată mai puțin

en: Show all
ro: Arată tot

en: Bookmark
ro: Pune un semn de carte

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Save
ro: Salvează

en: Share
ro: Partajează
